Türkiye’nin İlk Dijital Amerika’da Eğitim Fuarı’na Yoğun İlgi

Bugüne kadar düzenledikleri eğitim etkinlikleriyle birçok öğrenciyi yurtdışı eğitim fırsatlarıyla..

Türkiye’nin İlk Dijital Amerika’da Eğitim Fuarı’na Yoğun İlgi

Türkiye’nin İlk Dijital Amerika’da Eğitim Fuarı’na Yoğun İlgi

Bugüne kadar düzenledikleri eğitim etkinlikleriyle birçok öğrenciyi yurtdışı eğitim fırsatlarıyla tanıştıran Mezun Group ve ISE World’ün ABD Büyükelçiliği, ABD resmi uluslararası eğitim kuruluşu Education USA ve Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu işbirliğiyle 10 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirdikleri fuar, Türkiye’nin bu alandaki ilk dijital fuarı olma özelliğini taşıyor.

ABD resmi kurumlarının Türkiye’de ortaklık ettiği ilk eğitim organizasyonu olma özelliği taşıyan fuar, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da aynı anda gerçekleştirildi.

ABD Türkiye Büyükelçisi John Bass’in video bağlantısı ile açılış konuşmasını yaptığı fuarda İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri “A.B.D. Öğrenci Vizeleri ve Summer Work and Travel Programı” ve Turkiye Fulbright Egitim Komisyonu yetkilileri de “ABD’de Egitim ve Fulbright Burslari” konularinda sunumlar yaptılar, en çok merak edilen sorulariı cevapladılar.

Greencard Çekilişi Başvurusu için tıklayın!

Sunumların hemen akabinde 4 şehirde aynı anda açılış törenleri düzenlendi.
Ankara’da TED Üniversitesi’nde: ABD Maslahatguzari Philip Kosnett, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Education USA Bölge Koordinatörü Cheryl Francisconi ve Mezun Group Türkiye Genel Müdürü Doğan Doğan

İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi’nde: ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis ve Bahçesehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, ISE World Genel Müdürü Gökyar Karşit, Mezun Group CEO’su Ali Hantal

İzmir’de Yaşar Üniversitesi’nde: ABD Ticaret Ataşe Yardımcısı Berrin Öztürk ve Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Nazım Sözer, ISF Fuarcılık Koordinatörü Fethi Hilmi Karşit

Adana’da Gündoğdu Koleji’nde: ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht ve Gündoğdu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu, ISF Fuarcılık Bölge Müdürü Alp Yegül açılış konuşmalarını yapan isimler oldu.

Daha sonra öğrenci ve veliler, ABD üniversite yetkilileri ile video konferans yöntemiyle birebir görüşmeler gerçekleştirdiler. Yarı sanal yarı gerçek olarak düzenlenen fuarda, öğrenciler ve aileleri fiziksel olarak belirlenen salonlarda yerlerini alırken okul yetkilileri kendi ülkelerinden online olarak canlı video bağlantısı ile fuara katıldılar.

Greencard Çekilişi Başvurusu için tıklayın!

2018 Ocak ayında ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Education USA, Fulbright ve Mezun Group ortaklığıyla ikincisi gerçekleştirilecek olan fuarı kaçırmamak için Mezun.com‘u ziyaret etmenizi öneririz.


Share This:

Related articles

UYGUNLUK TESTİ
kapat

Doğdunuz Ülke:

Eğitim Durumunuz:

Mesleğiniz:

Tebrikler! Girmiş olduğunuz bilgiler Green Card göçmenlik programına katılmaya uygundur.
Üzgünüz, bu sene yapılacak Green Card çekilişine katılmaya uygun değilsiniz.
Başvuru Formuna Yönlendiriliyorsunuz..
CLOSE
CLOSE