Gropı

Türkiye’nin İlk Dijital Amerika’da Eğitim Fuarı’na Yoğun İlgi

30 September 2017

Bugüne kadar düzenledikleri eğitim etkinlikleriyle birçok öğrenciyi yurtdışı eğitim fırsatlarıyla tanıştıran Mezun Group ve ISE World’ün ABD Büyükelçiliği, ABD resmi uluslararası eğitim kuruluşu Education USA ve Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu işbirliğiyle 10 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirdikleri fuar, Türkiye’nin bu alandaki ilk dijital fuarı olma özelliğini taşıyor.

ABD resmi kurumlarının Türkiye’de ortaklık ettiği ilk eğitim organizasyonu olma özelliği taşıyan fuar, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da aynı anda gerçekleştirildi.

ABD Türkiye Büyükelçisi John Bass’in video bağlantısı ile açılış konuşmasını yaptığı fuarda İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri “A.B.D. Öğrenci Vizeleri ve Summer Work and Travel Programı” ve Turkiye Fulbright Egitim Komisyonu yetkilileri de “ABD’de Egitim ve Fulbright Burslari” konularinda sunumlar yaptılar, en çok merak edilen sorulariı cevapladılar.

Sunumların hemen akabinde 4 şehirde aynı anda açılış törenleri düzenlendi.
Ankara’da TED Üniversitesi’nde: ABD Maslahatguzari Philip Kosnett, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Education USA Bölge Koordinatörü Cheryl Francisconi ve Mezun Group Türkiye Genel Müdürü Doğan Doğan

İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi’nde: ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis ve Bahçesehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, ISE World Genel Müdürü Gökyar Karşit, Mezun Group CEO’su Ali Hantal

İzmir’de Yaşar Üniversitesi’nde: ABD Ticaret Ataşe Yardımcısı Berrin Öztürk ve Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Nazım Sözer, ISF Fuarcılık Koordinatörü Fethi Hilmi Karşit

Adana’da Gündoğdu Koleji’nde: ABD Adana Konsolosu Linda Stuart Specht ve Gündoğdu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu, ISF Fuarcılık Bölge Müdürü Alp Yegül açılış konuşmalarını yapan isimler oldu.

Daha sonra öğrenci ve veliler, ABD üniversite yetkilileri ile video konferans yöntemiyle birebir görüşmeler gerçekleştirdiler. Yarı sanal yarı gerçek olarak düzenlenen fuarda, öğrenciler ve aileleri fiziksel olarak belirlenen salonlarda yerlerini alırken okul yetkilileri kendi ülkelerinden online olarak canlı video bağlantısı ile fuara katıldılar.


ABD’nin Önemli İsimlerinden Jonathan Henick ile Amerika’da Eğitim ve Yaşam Konuştuk!

30 September 2017

ABD Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olan Uluslararası Bilgi Programları Bürosunun Temsilci Ana Koordinatörü Sayın Jonathan Henick ile Amerika’da eğitim ve eğitim danışmanlığı konularında konuştuk.


CEO’muz Ali C Hantal, ABD’nin 4 Temmuz Bağımsızlık Günü Resepsiyonuna Katıldı!

30 September 2017

Her yıl Amerikan Konsolosluğu tarafından organize 4 Temmuz ABD’nin Bağımsızlık Günü Kutlamalarına katılan CEO’muz Ali C Hantal, Büyükelçi John Bass ve ABD İstanbul BaşKonsolosu Jennifer L. Davis ile biraraya geldi.


ABD Eğitim ve Kültür İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Adam Ereli ile Mezun Hakkında Konuştuk.

13 August 2015

ABD Eğitim ve Kültür İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Adam Ereli ile Mezun Hakkında Konuştuk.


ABD İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Ben Lazarus öğrenci vizeleri hakkında bilgi verdi.

13 August 2015

Mezun.com, ABD İstanbul Başkonsolosluğu, CGACC ve Fulbright Eğitim Komisyonu ortaklığı ile düzenlenen “Amerika’da Okumanın Ekonomik Yolu (2+2 Programı)” konulu webinarımızda misafirlerimiz vizeler, burslar ve kültür şoku konularında bilglendirildi.

Katılımın yoğun olduğu webinara konuk olan ABD İstanbul Başkonsolosluğu muavin konsolosu Ben Lazarus, öğrenci vizeleri ve vize süreci ile ilgili bilgilendirmelerinin ardından, takipçilerimizin sorularını canlı olarak yanıtladı.

Webinardan görüntüler için lütfen videoya tıklayın.


ABD Göçmenlik Servisi

13 August 2015

MGC Duyurular (2)


Leave a Reply

Name (*)

Your full name please.

Email address (*)

Used for gravatar.

Website

Link back if you want.

Your comments (*)

UYGUNLUK TESTİ
kapat

Doğdunuz Ülke:

Eğitim Durumunuz:

Mesleğiniz:

Tebrikler! Girmiş olduğunuz bilgiler Green Card göçmenlik programına katılmaya uygundur.
Üzgünüz, bu sene yapılacak Green Card çekilişine katılmaya uygun değilsiniz.
Başvuru Formuna Yönlendiriliyorsunuz..
CLOSE
CLOSE